Tim tArtle s interaktivnom bajkom osvojio Hack It! hackathon

Aplikacija Teama tArtle, iza kojeg stoje tri djevojke - Maja Subotić Šušak, Andreja Smetko i Mirela Ćosić - koristi proširenu stvarnost kako bi komunicirala s djetetom putem smartfona

44
Tim tArtle
Tim tArtle, pobjednice drugog Hack It! hackathona

Tri djevojke čine tim tArtle koji je s projektom interaktivne bajke pobijedio na drugom Hack It! hackathonu u organizaciji Hrvatskog Telekoma i DT startup akceleratora hub:rauma. Pobjednička ekipa predstavila je interaktivnu bajku namijenjenu mlađim uzrastima i osvojila glavnu nagradu od 30.000 kuna te mogućnost pristupa start-up akceleratoru DT-a.

Aplikacija Teama tArtle, iza kojeg stoje Maja Subotić Šušak, Andreja Smetko i Mirela Ćosić, koristi proširenu stvarnost kako bi komunicirala s djetetom putem smartfona. Aplikacija  “sluša” dijete i ovisno o ključnim riječima u okolini stvara virtualne predmete i likove.

Inovativnost, razvijenost ideje i tržišni potencijal

Glavni kriteriji za izbor pobjednika bili su inovativnost i razvijenost ideje te njen tržišni potencijal. Prilikom osmišljavanja ideje natjecatelji su mogli koristiti najmoderniju tehnologiju današnjice poput virtualne i proširene stvarnosti.

Nagradu je pobjednicama dodijelila Nataša Rapaić, članica Uprave i glavna operativna direktorica za privatne korisnike Hrvatskog Telekoma.

Ovogodišnji Hack It! hackathon okupio je deset timova sastavljenih od dizajnera, programera i mladih stručnjaka iz segmenta marketinga i menadžmenta, koji su 24 sata smišljali inovativna komunikacijska rješenja budućnosti.

Hack it! hackathon dio je šireg projekta STEM HUB Hrvatskog Telekoma, a priča ne staje s pobjedom na hackathonu, što potvrđuje i primjer prošlogodišnjeg pobjedničkog tima Maggie.

“Jako nas veseli činjenica da je prošlogodišnji pobjednički tim Maggie za svog komunikacijskog asistenta već dobio inicijalnu investiciju od 30.000 eura od hub:rauma. Trenutno rade na prototipu, a njihovo rješenje žele renomirane svjetske kompanije. U samo godinu dana daleko su dogurali u realizaciji rješenja i ostvarili značajne investicije. Vjerujemo kako će nakon ovog vikenda nastati neke nove uspješne priče, koje ćemo snažno podupirati”, zaključila je voditeljica projekta Ana Pauzar.

“Hrvatski Telekom je jedinstvena kompanija po svom pristupu da kroz sve svoje aktivnosti živi STEM, okupljamo pozitivne inicijative, stipendiramo studente, nudimo im praksu i mentorstvo i mogućnost rada na međunarodnim projektima. Obraćamo se digitalnoj generaciji, koja predvodi komunikacijsko-tehnološke trendove. Oni žele neograničen pristup video sadržajima, instant komunikaciju i najnaprednije uređaje. Pružamo im to kroz usluge, a hackathon je jedinstvena prilika da nam oni sami ponude svoju viziju rješenja za budućnost”, istaknula je Marija Felkel, članica Uprave za ljudske resurse HT-a.