Početkom 2021. ZICER je s partnerima iz Europske unije pokrenuo međunarodnu CE-Connector platformu koja olakšava i ubrzava ulaganja u razvoj inovacija. Ona startupovima s inovativnim rješenjima i novim tehnologijama pruža podršku kroz povezivanje s poslovnim anđelima. Nakon uspješno provedena dva kruga prijava, u tijeku je treći i posljednji krug za koji su prijave otvorene do 31. ožujka 2022. godine.
Kroz prijavu u CE-Connector mrežu startupovi dobivaju i institucionalnu pomoć koja im pomaže iskoristili raspoloživa javno dostupna sredstva financiranja (kao što su bespovratne potpore), infrastrukturnu, mentorsku te dodatnu stručnu podršku.
Projekt CE-Connector provodi se u šest zemalja: Hrvatskoj, Češkoj, Njemačkoj, Mađarskoj, Poljskoj i Sloveniji i traje do 30. lipnja 2022. godine. Cilj mu je promjena ekosustava povećanjem broja poslovnih anđela i njihovih investicijskih kompetencija, izgradnjom održivih veza među njima, povezivanjem s javnim pružateljima financijskih usluga i industrijom u svakoj od zemalja partnera na projektu. Jednako tako projekt radi na osnaženju međugranične suradnje poduzetničkih ekosustava.
Prijave za treći i posljednji krug otvorene su do 31. ožujka
Od početka projekta u CE-Connector mrežu prijavilo se 48 domaćih startupova. Oni su već dobili niz prilika za predstavljanjem pred domaćim i stranim investitorima. U mrežu su se početkom prošle godine uključili startupovi AIR-RMLD i Makabi Agritech.
“Prijavili smo se na CE-Connector zbog ogromnih mogućnosti koju nam je pružao. Pitchanje pred potencijalnim investitorima, feedback od ljudi iz raznih dijelova poslovnog svijeta
te najbitnija stvar danas – networking. Iako je sredinom prošle godine pitchanje bilo online, krajem 2021. godine smo imali mogućnost sudjelovati u živo na konferenciji što je bilo nakon dugo mjeseci jedan odličan event”, rekao je Milan Domazet, direktor startupa AIR-RMLD.
“Sudjelovanjem Makabi Agritecha na CE-Connectoru dalo nam je još jednu mogućnost predstavljanja našeg istraživanja i razvoja te novih proizvoda koje možemo ponuditi potencijalnim partnerima i investitorima. Većom vidljivošću omogućuje se i porast povezivanja s drugim firmama kako na novim istraživačko-razvojnim projektima, tako i na područjima prijava i primjena novih zajedničkih projekata i investicija. Osim predstavljanja važno je napomenuti i uspostava kontakata s ostalim firmama i startupovima s kojima se kreće u nove zajedničke inicijative. Svima bih preporučio uključivanje u ovaj program, jer s novim idejama i inicijativama mijenjamo svoju okolinu, a na kraju krajeva i svijet”, poručio je Marko Vinceković, znanstvenik i osnivač startupa Makabi Agritech.
>>Kako do zdravije hrane: Pametna mikro kapsula za veliku i zdravu biljku
Hrvatski partneri zaduženi za provedbu projekta su ZICER – Zagrebački inovacijski centar i Invento Capital Partners (Optimizacija d.o.o.) te pridruženi partner HAMAG-BICRO.