Oluje s obilnim padalinama nastavljaju se diljem Europe. Izvanredne mjere obrane od poplava uvedene su u mnogim zemljama, a nakon nekoliko stradalih u Rumunjskoj, prva žrtva utopila se i u Poljskoj. Nastavlja se evakuacija stanovništva iz ugroženih područja u Češkoj. Nestale su četiri osobe.
Na jugu Austrije zabilježeni su vjetrovi do 146 kilometara na sat, a na sjeveru je palo do 170 litara kiše po četvornom metru. Najteže je pogođena Donja Austrija. U saveznoj državi koja okružuje grad Beč živi oko dva milijuna ljudi. Prošle noći zabilježeno je gotovo 4500 intervencija vatrogasaca koji su spašavali ljude zarobljene nu svojim domovima i pojedinim zajednicama, čistili odvode začepljene smećem te ispumpavali vodu koja je prodirala u podrume, javljaju lokalni mediji.
Kancelar Karl Nehammer rekao je da vrhunac još nije dosegnut. Dio sjeveroistoka zemlje proglašen je područjem prirodne katastrofe. U planinama na zapadu Austrije snijeg otežava vožnju na nekoliko cesta, a hitne službe traže muškarca nestalog u lavini. U Tirolu je pao snijeg, ponegdje i do jednog metra.
Razine rijeka rastu i u Češkoj, a u mjere obrane od poplava uključeno je sto tisuća vatrogasaca. Gotovo 50 tisuća domova ostalo je bez električne energije, priopćila je elektroprivredna tvrtka. U Brnu, drugom najvećem gradu u Češkoj Republici, evakuirani su pacijenti i osoblje jedne bolnice, a u Moravskoj je proglašeno izvanredno stanje.
U Poljskoj je najteže stanje na jugozapadu zemlje. Potvrđena je i prva žrtva utapanja. Premijer Donald Tusk pozvao je stanovništvo da ozbiljno shvate pozive vlasti na evakuaciju da se na vrijeme smjeste na sigurno. Količine oborina su na razini velikih poplava iz 1997. i 2010., a ponegdje su čak i premašile te razine, rekao je Tusk.
Izvanredno stanje proglašeno je i u Bratislavi, glavnom gradu Slovačke. Poplavljena su mnoga naselja u istočnoj Rumunjskoj: Najmanje pet osoba poginulo je u okruzima Gelati I Vaslui, objavila je Agencija za pomoć u katastrofama. U najteže pogođenim regijama oštećeno je oko pet tisuća kuća