Naslovnica Biznis Farmacia Holding zaključio kupnju Ljekarni Deltis Pharm od Belupa

Farmacia Holding zaključio kupnju Ljekarni Deltis Pharm od Belupa

Riječ je o transakciji ukupne vrijednosti 10,9 milijuna eura, koja uključuje kupoprodajnu cijenu ljekarničkog poslovanja te vrijednost ulaganja Farmacije u strateško partnerstvo, odnosno komercijalno poslovanje s Belupom u razdoblju od idućih pet godina

16
Ljekarna Deltis Pharm u Velikoj Gorici [Izvor: Za zdravlje Ljekarne Deltis Pharm / Facebook]

Farmacia Holding, lanac ljekarni u vlasništvu Atlantic Grupe, u četvrtak je Belupu, članu Grupe Podravka, isplatio kupoprodajnu cijenu za kupnju Ljekarni Deltis Pharm, čime su ispunjeni svi uvjeti iz kupoprodajnog ugovora te je transakcija službeno zaključena, izvijestili su iz Podravke i Atlantic Grupe.

Podsjetimo, Belupo i ljekarnički lanac Farmacia Holding potpisali su 29. prosinca prošle godine ugovor o kupoprodaji Belupove ustanove Ljekarne Deltis Pharm. Prethodno je, 10. prosinca, Nadzorni odbor Podravke dao suglasnost Upravi za provedbu transakcije, nakon provedenog natječaja i razmatranja obvezujućih ponuda, pri čemu je ponuda ljekarničkog lanca Farmacia ocijenjena kao najpovoljnija.

Ponuda vrijedna 10,9 milijuna eura

Riječ je o ponudi ukupne vrijednosti 10,9 milijuna eura, koja uključuje kupoprodajnu cijenu ljekarničkog poslovanja te vrijednost ulaganja Farmacije u strateško partnerstvo, odnosno komercijalno poslovanje s Belupom u razdoblju od idućih pet godina.

Iz Podravke su tada istaknuli kako je odluka o prodaji Ljekarni Deltis Pharm rezultat strateškog usmjerenja Belupa na fokusiranje resursa i ulaganja u razvoj osnovne djelatnosti, u skladu s dugoročnim ciljevima i održivošću poslovanja. Predmet transakcije je ukupno devet ljekarni, koje čine manji dio Belupova poslovanja i ne spadaju u njegovu temeljnu djelatnost, iako su kroz godine doprinosile jačanju prepoznatljivosti brenda i dostupnosti farmaceutskih proizvoda.

Iz Atlantic Grupe poručili su kako se ovom akvizicijom otvara prostor za daljnji razvoj i jačanje partnerstva dviju kompanija koje već uspješno surađuju, osobito u području distribucije na izvanregionalnim tržištima. Preuzimanjem ljekarničkog poslovanja iz sustava Belupa, Farmacia dodatno potvrđuje svoju ulogu snažnog strateškog partnera, oslanjajući se na dugogodišnje iskustvo, tržišnu prisutnost i kontinuirana ulaganja u razvoj visoke razine ljekarničke usluge.