
U osječkom IT parku završeni su radovi na izgradnji i opremanju IT poslovnog centra vrijedni 8,7 milijuna eura, od čega je gotovo polovica bespovratni novac Europske unije, a ostatak iz gradskog proračuna. Centar se prostire na 4 tisuće četvornih metara, sadrži modularnu konferencijsku dvoranu s oko 300 sjedećih mjesta, tridesetak ureda, coworking prostor, informatički laboratorij, ugostiteljski objekt i druge sadržaje. Planiramo je da će u njemu raditi oko 200 ljudi iz IT sektora.
Prvi stanari očekuju u lipnju ove godine, najavio je u ponedjeljak prilikom otvaranja osječki gradonačelnik Ivan Radić. “Cilj je stvoriti sinergijski učinak između samih tvrtki kako bi neke od njih danas, sutra stasale u veće tvrtke i zapošljavale još veći broj naših sugrađana”, poručio je osječki gradonačelnik.
Zgrada je namijenjena IT tvrtkama koje same ne mogu izgraditi poslovne prostore. Centrom upravlja novoosnovana gradska tvrtka OS centar, a direktor tvrtke Antonio Lozančić rekao je da potražnja za novim prostorom velika te da će uskoro raspisati i natječaj za zakup prostora s početnom cijenom od 8 eura po četvornome metru.
Predsjednik udruge Osijek Software City Mihael Tomić ocijenio je ovaj projekt krunom suradnje između Grada Osijeka i udruge Osijek Software City i IT sektora, te zaključio da IT park Osijek daje dodatnu težinu cijeloj IT industriji u ovoj regiji.
IT park Osijek strateški je projekt Grada Osijeka čiju izgradnju je podržala i Vlade Republike Hrvatske. Riječ je o poduzetničkoj zoni od iznimnog značaja za prepoznatljivost grada Osijeka kao regionalnog IT središta, a okupit će čitavu osječku IT zajednicu na jednome mjestu. Osim što će riješiti infrastrukturne probleme brojnim lokalnim poduzetnicima, omogućit će i otvaranje novih radnih mjesta, privući druge domaće i inozemne tvrtke te zadržati mlade talente u Osijeku.
IT park nalazi se u širem središtu Osijeka uz jednu od glavnih gradskih prometnica koja je neposredno povezana s južnom obilaznicom, a uz zonu postoje javni gradski prijevoz, biciklistička i pješačka staza.
Na prostoru od oko 26.000 četvornih metara komunalno i infrastrukturno je uređeno deset zemljišnih čestica, veličine od 1200 do 2300 četvornih metara, a na jednoj od njih izgrađen je IT poslovni centar.
„Sam ovaj centar i ovaj dio grada će dobiti još veće značaj kada preko puta bude sagrađen novi KBC Osijek čija se vrijednost procjenjuje na oko 700 milijuna eura”, istaknuo je gradonačelnik Radić.

























