Skupština turističko-hotelijerske kompanije Jadran d.d. Crikvenica ni ovog tjedna nije donijela odluku o dokapitalizaciji tvrtke. Prošlog tjedna izvanredna Skupština Društva odgođena je na tjedan dana zbog nedostatka kvoruma.
Prema dnevnom redu trebalo se odlučivati prvo o smanjenju temeljnog kapitala Društva za 36.068.317 eura, odnosno sa 64.039.780 eura na 27.971.463 eura, kako bi se razlika prenijela u rezerve Društva, bez isplate dioničarima.
Nakon toga dioničari su trebali odlučivati o povećanju temeljnog kapitala i izdanju redovnih dionica javnom ponudom ulozima u novcu ) za iznos do najviše 50 milijuna eura, odnosno na do najviše 77.971.463, eura.
No, čini se da se većinski vlasnici, a to su mirovinski fondovi, nisu uspjeli usuglasiti hoće li u tvrtku ući strateški partner (iz hotelijerskog sektora) ili će sami dokapitalizirati tvrtku.
Službena informacija o tome kada bi se ponovno trebalo glasati o budućnosti Jadrana za sada nije objavljena, no prema nekim informacijama, većinski vlasnici s odlukom će pričekati do siječnja, piše Novi list.
Hotelska grupacija Jadran sa sjedištem u Crikvenici trenutačno posluje na četiri destinacije: crikveničkoj rivijeri, makarskoj rivijeri, Postiri na otoku Braču i Omišlju na otoku Krku. Raspolaže s više od 1.688 smještajnih jedinica u hotelima i resortima, te s više od 700 parcela u kampovima. Grupa Jadran upravlja i s nekoliko objekata izvan vlasničkog portfelja.
Većinski dioničari Društva su obvezni mirovinski fondovi PBZ CO (kategorije B) i Erste Plavi (kategorije B) koji zajedno drže gotovo 90 posto dionica. CERP u ime države drži 2,41 posto dionica, a među manjinskim dioničarima s manje od jedan posto dionica su Hrvatske vode, Grad Crikvenica, Turistička zajednica Grada Crikvenice, crikveničko komunalno društvo Eko-Murvica d.o.o., Dobrovoljni mirovinski fond Plavi Ekspert te Obvezni mirovinski fond PBZ CO (kategorija A).