Naslovnica Biznis Budweiser u reklami poziva potrošače da piju vodu

Budweiser u reklami poziva potrošače da piju vodu

Novi spot predstavljen je prije desetak dana u okviru šire kampanje Budweisera koja potiče odgovorno konzumiranje alkohola pod nazivom "Drink Wiser"

90
Budweiser Drink Wiser

Anthony Anderson, zvijezda ABC-jeva sitcoma Black-ish, i bek šuter LA Lakersa Danny Green snimili su novu reklamu za pivo s porukom koja će mnoge iznenaditi: pijte vodu između dva piva.

Novi dvominutni spot potiče gledatelje da hidriraju između dvije runde Budwisera, a Anderson postaje trener košarkaške košarke zahvaljujući moćima vode – čak i dvostrukim šakama za vrijeme proslave nakon igre s Budweiserom i bocom vode.

Novi spot predstavljen je prij desetak dana u okviru šire kampanje Budweisera koja potiče odgovorno konzumiranje alkohola pod nazivom “Drink Wiser”. Budweiser, koji je u vlasništvu Anheuser-Busch InBev-a, najavio je da će se verzije spota koji je nastao u zajedničkoj produkciji s Nacionalnom udrugom košarkaša (National Basketball Players Association) prikazivati na televiziji tijekom utakmica NBA lige, online i u dvoranama u kojima se igraju utakmice NBA lige.

>>Pivovara Medvedgrad predstavila humanitarno pivo Sretno dijete

>>Pivovara Medvedgrad otvorila novi pogon vrijedan milijun eura

Anheuser-Busch, sjevernoamerički ogranak AB InBev-a, objavio je nedavno da je obnovio ugovor o sponzorstvu NBA lige.

Pijte pametno

Predsjednik i izvršni direktor Anheuser-Busch Michel Doukeris rekao je da kompanije već više od tri desetljeća promovira odgovornu konzumaciju piva. Iako će nekima biti čudno da kompanija poziva potrošače da konzumiraju manje količine njenih proizvoda, ovakve kampanje imaju dugoročan učinak, rekao je Doukeris.

“Ponekad je ljudima teško razlučiti kratkoročan utjecaj na profit i bilancu i vjerojatni dugoročni utjecaj”, rekao je Michel Doukeris. „Mi se stoljećima bavimo pivarstvom. I želimo ostati ovdje barem narednih sto godina. Ovo nije kratkoročna inicijativa u kojoj treba mjeriti povrat na investiciju da bismo brinuli o sutrašnjem učinku. Činimo nešto u što vjerujemo i nadamo se da će trajati godinama.”

U sklopu kampanje “Drink Wiser” Budweiser je nedavno vodio kampanju na temu Noći vještica, koju je osmislila agencija David Miami. U kampanji su prikazivane snimke maskiranih osoba koje su „uhićene” u Noći vještica uz poruku „Nemojte dopustiti da vas Halloween progoni zauvijek. Pijte mudrije”.

Na snimkama nisu bile osobe koje su doista uhićene tijekom Noći vještica, istaknuo je Budweiser.