U dolini Neretve, području poznatom po proizvodnji voća i povrća, gradit će se Centar za agrume. Građevinska dozvola već je ishodovana, a Ministarstvo poljoprivrede osigurat će sredstva, najavio je u Regionalnom dnevniku HTV-a dubrovačko-neretvanski župan Nikola Dobroslavić.
Centrom bi trebala upravljati Hrvatska agencija za poljoprivredu i hranu (HAPIH). Centar za agrume s laboratorijima činio bi logičnu cjelinu s postojećim pokušalište na kojem se ispituju sorte agruma te SIT tehnika zaštite sterilnim mužjacima.
Budući Centar trebao bi povećati konkurentnost neretvanskih proizvođača.
“Kada bismo imali pokušalište i funkcionalne laboratorije, mogli bismo razvijati tehnologije na visokoj razini”, istaknuo je Krunoslav Karalić, v.d ravnatelja HAPIH-a.
Centar je zamišljen na tri etaže. U prizemlju bi bio pogon za preradu,a na gornje dvije etaže bi bile uredske prostorije. Projekt bi trebao biti završen kroz iduće dvije godine.